Mesafeli Satış Sözleşmesi

Ana SayfaMesafeli Satış Sözleşmesi

ELEKTRONİK ORTAMDA YAPILAN SATIŞLARA İLİŞKİN SATIŞ SÖZLEŞMESİ

1) 18 yaşından küçük kişiler www.sadeceurfa.com’dan alışveriş yapamaz.

2) www.sadeceurfa.com’dan kredi kartı (Visa, MasterCard) ya da banka havalesi,mobil ödeme kapıda ödeme ile alışveriş yapılabilir. Siparişlerin işleme alınma zamanı, siparişin verildiği an değil, kredi kartı hesabından gerekli tahsilatın yapıldığı ya da havalenin hesaplarımıza ulaştığını belirlediğimiz andır. Ödemeli gönderi ya da posta çeki gibi belirtilmeyen ödeme yöntemleri kabul edilmez.

3) www.sadeceurfa.com tüm siparişlerinizi, yasaların gerektirdiği şekilde irsaliyeli fatura eşliğinde teslim edecektir. Hediye paketleri sevk irsaliyesi ile gönderilecek; fatura, bilahare fatura adresine postalanacaktır. Yapılan alışverişlerdeki tüm fiyatlar TL olarak ifade edilmiştir. İndirim arttırım, eksiltme ve ilaveler ayrıca net olarak gösterilirler. KDV tutarları ayrıca net olarak gösterilirler.

4) Dizgi ve sistem hatalarından meydana gelen fiyat yanlışlıklarından www.sadeceurfa.com sorumlu değildir. Yayınlanan yanlış fiyatlı bir ürün sipariş edilmiş olsa dahi, www.sadeceurfa.com bu ürünü göndermek zorunluluğunda değildir. Müşteri ürünün bedelini ödemiş ise bedel müşteriye derhal iade olunur. Ayrıca ürün fiyatı sitede gösterilse dahi üretici firmadan gelen fiyat zamlı ise bu fiyat üzerinden tahsilat yapılır.

5)Mağazamız yöresel ürünler satan bir mağaza olduğu için bazı ürünlerin temini mevsime bağlıdır. Mağazamız “stokta yok” deyimini kullanmamaktadır ve bütün ürünleri mevsiminde teslim edeceğini garanti etmektedir.Buna göre ürün açıklamasında ön siparişle temin edileceği yazılan bir ürün sipariş edilmiş ise o anda tedarikçiden temin edilebiliyorsa hemen gönderilir,mevsime bağlı olarak temin edilemiyorsa mevsimi gelince gönderilmek üzere kayıtlara alınır.Müşterimizin sipariş verirken bu konuyu özellikle incelemesi gerekmektedir.Sitede ön sipariş ile ilgili çok geniş açıklamalar vardır.

6) Sözleşmenin imzalandığı tarihte var olmayan ve ön görülmeyen, tarafların kontrolleri dışında gelişen, ortaya çıkmasıyla taraflardan birinin ya da her ikisinin de sözleşme ile yüklendikleri borç ve sorumluluklarını kısmen ya da tamamen yerine getirmelerini ya da bunları zamanında yerine getirmelerini imkansızlaştıran haller, mücbir sebep (mücbir sebebe örnekler;Tabii afet, savaş, terör, ayaklanma, mevzuat hükümleri, el koyma veya grev, lokavt, üretim ve iletişim tesislerinde önemli mahiyette arıza,sanal mağazanın kötü yazılımcılar tarafından ele geçirilmesi…v.b.) olarak kabul edilecektir. Mücbir sebep şahsında gerçekleşen taraf, diğer tarafa durumu derhal bildirecektir. Mücbir sebebin devamı esnasında tarafların edimlerini yerine getirememelerinden dolayı herhangi bir sorumlulukları doğmayacaktır. İşbu mücbir sebep hali 10 (on) gün süreyle devam ederse, taraflardan her birinin, tek taraflı olarak fesih hakkı doğacaktır.

7) Ürünlerin teknik özellikleri,açıklamalar v.b. yazıları üretici, ithalatçı veya distribütör firmanın sağladığı bilgilerdir. Bunlardaki yanlışlık veya değişikliklerden www.sadeceurfa.com sorumlu değildir.Ürün mağaza stoklarında görülse bile tedarikçi firmada o ürün kalmamış ve müşteriye gönderilemez ise bundan mağaza sorumlu değildir,ödeme yapılmış ise müşteriye parası iade edilir.Ürün fotoğrafları sitede farklı renkte v.b. görünebilir.Bu fotoğraflar ürünün aynısı değil ürün hakkında bir fikir vermek amacıyla yayınlanan fotoğraflardır.

 

8) www.sadeceurfa.com sattığı yüzlerce ürün için tüm sanal alışveriş siteleri gibi stok tutmamaktadır. Ürünleri müşterilerinin siparişlerine göre tedarik etmektedir. Tüm ürünler için listeler her gün güncellense de sipariş verilen bazı ürünler teminci kuruluşların stoklarında tükenmiş olabilirler. Böyle durumlarda da ilgili bölümümüz tarafından size e-mail ile bilgi verilir ve ürün bedeli için de hesabınıza veya kredi kartınıza iade oluşturulur.

9) Tahsilatı yapılmış bir siparişin teslimatı www.sadeceurfa.com’un müşterinin tercih ettiği kargo, kurye, nakliye şirketleri ile teslim edilir.Kargo ücreti müşteriye aittir.Eğer yurt dışından bir sipariş verilmekte ise gönderi miktarı kargo şirketinden ayrıca öğrenilerek sipariş verene bildirilir ve bu miktar sipariş verenden istenir,sipariş verenin ödediği yurt içi kargo ücreti bu miktardan indirilir.

Sipariş verilen ürünler 3 gün içerisinde kargoya verilir.3 gün içerisinde kargoya verilemeyen ürünler için mutlaka müşteriye açıklama maili gönderilir.

10) Paket teslim alındıktan sonra teslimatçı firmanın görevini layıkıyla yaptığı kabul edilmiş sayılır. Bu yüzden: Teslimat sırasında hasarlı olduğu tespit edilen paketler kabul edilmeyip tutanak tutturulmalıdır. Aksi takdirde paketin/ürünün müşterinin uhdesinde iken zarar gördüğü kabul edilecektir. Eğer teslimatçı firma yetkilisi paketin hasarlı olmadığını düşünüyorsa, orada paketin açılarak ürünlerin hasarsız teslim edildiğini kontrol ettirme ve durumun yine bir tutanakla tespit edilmesini isteme hakkı vardır. Paket kabul edilmemiş ve tutanak tutulmuş ise, durum, tutanağın sizde kalan kopyasıyla birlikte en kısa zamanda www.sadeceurfa.com’a bildirilmelidir. www.sadeceurfa.com en kısa sürede yeni ve sağlıklı bir teslimatın gerçekleşmesini sağlayacaktır.Kaşar peyniri v.b. gibi yiyecek maddelerinin teslimi sırasında patlak ambalaj v.b. hemen tutanakla tespit edilip iade edilecektir tutanak tutturulmayan teslimatlar sağlıklı yapılmış kabul edilecektir.www.sadeceurfa.com yörede üretilen yiyecek,içecek v.b. ürünleri de satmaktadır.Bu ürünlerden dolayı müşterinin herhangi bir şekilde zarara uğraması sonucu  www.sadeceurfa.com maddi ve manevi hiçbir sorumluluk kabul etmez,sorumluluk üreticiye yönlendirilmelidir.www.sadeceurfa.com dan alışveriş yapan kişi bunu kabul etmiş ve www.sadeceurfa.com un sorumsuzluğunu kabul etmiş sayılır.

11) 4077 sayılı tüketicinin korunması hakkında kanun gereği, satın aldığınız ürünün orijinal ambalajını açmamış, ambalajına veya ürüne veya aksesuarlarına herhangi bir zarar vermemiş, tahrip etmemiş, kullanmamış, ve ürünün tekrar satılabilirliğini bozmamış olmanız koşulu ile teslim tarihinden itibaren yedi ( 7 ) günlük süre içinde iade nedeni belirterek iade edebilirsiniz. İade, orjinal ambalajı bozmayacak bir ambalaj ile yapılmalıdır. Üründe ve ambalajında herhangi bir açılma, bozulma, kırılma, tahrip, yırtılma, kullanılma ve sair durumlar tespit edildiği hallerde ve ürünün müşteriye teslim edildiği andaki hali ile iade edilememesi halinde ürün iade alınmaz ve bedeli iade edilmez. 7 günlük süre içinde yapılan iadelerde gönderi bedeli müşteriye aittir.

12) Ürün müşteriye ulaştıktan sonra ortaya çıkabilecek arızalar için, üretici firmanın yetkili servislerine başvurulmalıdır. İade edilen ürün www.sadeceurfa.com’a ulaştıktan sonra teknik servis incelemesine gönderilir. Yapılan kontrollerde ürünün kullanıcı tarafından arızalı hale getirildiği yönünde ilgili teknik servis raporu verilirse iade kabul edilmez.

13) Teslimatlar müşterinin teslimat adresi olarak bildirdiği adrese yapılır. Bu adreste ürün öncelikle müşterinin kendisine, müşteri yerinde yok ise belirttiği kişiye, o da yok ise adresteki herhangi bir 3. kişiye yapılır. Bu husus ön sipariş içinde geçerlidir.Buna karşın tüm bunlara gerek kalmaksızın müşteri teslimat adresi bildirirken bu adresteki herhangi bir kişinin ürünü teslim alabileceğini, iş bu halde ürünün aynen kendisine telsim edilmiş gibi işlem göreceğini kabul eder ve ürünü teslim almadığından hareketle edeceği tüm itirazlardan peşinen ve kat-i feragat eder.

14) www.sadeceurfa.com güvenilir bulmadığı veya şüpheli bulduğu herhangi bir müşteriye ürün satmamakta veya sevk etmemekte serbesttir. Bu halde müşteriden herhangi bir tahsilat yapılmış ise hesabına veya kredi kartına iade olunur.

15) www.sadeceurfa.com’dan alışveriş yapan kişi yukarıdaki tüm maddeleri kabul etmiş sayılır.

Sepetim
Üye Girişi

Hesabınız yok mu?

Yeni hesap oluştur?